יום שישי, 3 בספטמבר 2010

עשרה דברים שכדאי לקחת לטיול למוצלח

לפני שאנו סוגרים את העונה לחלוטין, חשבנו שכמילות סיכום ופרידה, כדאי לחלוק מעט מניסיוננו ולפרט את המוצרים שלקחנו איתנו ושהוכיחו את עצמם במהלך הטיול. גזור ושמור:

1. תרמוס נירוסטה של 0.8 ליטר. יש לנו את התרמוס הזה כבר לפחות 15 שנה. הוא חבוט להפליא וגם מצולק מעט, אבל עושה עבודה נפלאה. מים וקפה נשארים חמים לגמרי גם אחרי 10 שעות, הפקק משמש ככוס, לא נותר בו ריח, הוא לא שביר ובעיקר, הוא נכנס בקלות לפאוץ' הצד של כמעט כל תיק טיולים. תרמוס מלא קפה הוא MUST בכל טיול, וכל המשפחה חולקת את הכוס בסבבים (וכך נוצרת גם דינמיקה מעניינת של מי שותה יותר ושל כמות הסוכר שיש לשים מראש בתרמוס. במקרה שלנו, כולם, כולל הילדים, שותים קפה בלי סוכר או סוכרזית, אז לנו קל).

2. תלת רגל זעיר של Joby. כמעט כל התמונות המשפחתיות שלנו צולמו עם תלת הרגל המשעשע הזה. הוא לא שוקל כמעט כלום, הוא נתפס באופן יציב ביותר על כל דבר שעולה על הדעת, והוא איפשר לנו תמונות גם במקומות בהן לא היתה נפש חיה זולתנו. פשוט מוכרחים אחד כזה. בקיצור, היו אלה ה 20 דולר הכי טובים שהושקעו בציוד הייעודי לטיול.

3. קופסת מזון אטומה. אנחנו השתמשנו במותג Lock Lock אבל בטח יש גם אחרים. מדובר בקופסה שכל בוקר נדחסה בהמון ירקות עם שמן זית ולימון ולא טפטפה בכלל בכלל בתיק כל הטיול. צריך קופסה מספיק גדולה להאכיל את כל החבר'ה ושאחרי גמר הטרף הסכינים יוכלו לשכב בתוכה בנוח.

4. קרש חיתוך זעיר. דק, לבן, ובגודל של פחות מתמונה מצויה. לא שוקל כלום על הגב, ומאפשר לחתוך בצל ועגבניות בכל פסגה הררית ולהרגיש בפיקניק טרי מהאגדות.

5. חוברת תשחצים. של טומי שמיר, כמובן. התשחצים האלו יש נטיה לנוע במהירות בין שאלות דבליות לחלוטין ("מילת שלילה, שתי אותיות, נגמר ב א"), לבין שאלות הזויות לחלוטין ("פצע שנוצר משפשוף", 4 אותיות). כך או אחרת, בנסיעות ארוכות התשחצים מעבירים זמן משפחתי בו הכל מנסים את כוחם בפתרון עוד ועוד הגדרות. צריך רק מתנדב שירשום את התשובות...

6. משקפת שדה קטנה. לנו יש אחת שאנחנו מאוד אוהבים, של Nikon, אבל גם פירמות פשוטות יעשו את העבודה. לשבת על פסגת המון-בלאן ולהשקיף על מטפסי הצוקים והסלעים, או לזהות מהמרפסת סנאי חום מסתתר בין ענפי העץ שממול, וגם סתם לזהות מהי הדמות על פסגת ההר הרחוק באיטליה (זה לא דמות, זה צלב ענקי). בקיצור, משקפת מקרבת את החוויה אליכם ומצדיקה את משקלה הנמוך על הגב.

7. שתי מצלמות. כי לאחת תמיד נגמרת באיזשהו שלב הבטריה או ששוכחים אותה באוטו, וחבל.

8. דיסקים מהארץ וכבלים מתאימים- להביא בכיף דיסקים של מוסיקה לרכב ודיסקים של DVD לבית (אנחנו הבאנו גם דיסק חיצוני נייד עם סרטים, וכמובן כבל מסך , שאפשר יהיה לחבר את המחשב לטלויזיה). גמרנו את הטיול הזה שהילדים מאוהבים בבוב מארלי ובקט סטיבנס. כבר היה שווה. לא?

9. קופסת תבלינים של טיילנים. לפני שנה קיבלנו מתנה קופסונת משולשת וקטנה בה אפשר להכניס שלושה סוגי תבלינים, והיא אטומה, ידידותית לסביבה ומעוצבת כהלכה. קצת פלפל שחור, מלח וכמון משדרגים כל פיקניק לרמות וגבהים חדשים. לא להתעצל ולהביא.

10. ספרים, רבותי, ספרים. תמיד יש בסוף זמן לקרוא, ובחופשה ארוכה, יותר מהתכנון. בחופשה הזו אני מצאתי את עצמי קורא לבסוף גם את הספר של אחינועם ("דימדומים"), אחרי שמיציתי את המבחר שלי. ספרים נכנסים בקלות למזוודה, אז כדאי להביא יותר מאשר פחות. וזה מזכיר לי סבל אחד שפגשתי באחד ממעברי הדירה שלנו בעבר. הוא נאנח מהספרים הרבים שהיה עליו להעמיס לרכב ההובלות, ובין התנשפות אחת לשניה, סיפר לי: "כשהייתי ילד אבא שלי אמר לי: שמשון, אם לא תכניס את הספרים לראש, בסוף תסחוב אותם על הגב, וזה באמת מה שקרה לי בסוף".

אז יאללה בי. נפגש בחופשה הבאה.
(ושנה טובה).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה